Ile można zarobić przez internet?

Wiele osób pyta, ile można zarobić przez internet. Znalezienie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie jest niemożliwe, nawet przybliżone określenie zarobków jest bardzo trudne. Wysokość zarobków zależy od wielu czynników, niemniej jednak postaram się tutaj przybliżyć owy „problem”.

W przeciwieństwie do zatrudnienia na umowę o pracę, gdzie umowa dokładnie określa wysokość wynagrodzenia, rozpoczynając działalność w internecie nie można liczyć na stałe zarobki. Wyjątkiem jest telepraca, ale jak wiesz ona także jest niczym innym jak tradycyjną pracą, tyle że wykonywaną w domu.
Zarabianie przez internet, łączy się z wykonaniem szeregu różnych czynności, będą one różne, w zależności od tego czym się zajmujesz, jest jednak kilka elementów wspólnych, przynajmniej w ogólnym ujęciu.

Przede wszystkim, co jest rzeczą jasną, Twoje wynagrodzenie zależeć będzie od wysokości prowizji, czy też wysokości określonej sumy, jaką otrzymasz za każdą, określoną w umowie akcję, np. kliknięcie reklamę, czy po prostu jej wyświetlenie. Oczywistym jest, że zarobisz tym więcej, im większa będzie to stawka, bez względu na inne podstawowe czynniki.
W tym miejscu, jeśli chodzi o programy partnerskie, trzeba wspomnieć o wiecznej prowizji. Niektóre z programów partnerskich wprowadziły takie rozwiązanie, co zdecydowanie pozytywnie wpływa na wysokość zarobków. Wieczna prowizja polega na tym, że po poleceniu klienta i dokonaniu przez niego pierwszego zakupu (bądź rejestracji) od każdego kolejnego zakupu otrzymasz prowizję, nawet wtedy, jeśli kolejnym razem klient trafi do sklepu nie z Twojego polecenia.
W praktyce wygląda to tak, że system poza standardowymi danymi, zapisuje informacje o polecającym partnerze. W przyszłości prowizja od dokonanych zakupów zawsze trafia na jego konto. Obrazowo mówiąc, można by to porównać do sytuacji, w której sąsiadowi polecasz jakiś sklep. Sąsiad idzie i kupuje w danym momencie, ale nie wykluczone, że w przyszłości już zawsze będzie robił zakupy w tym sklepie. I od tych kolejnych zakupów Ty także dostaniesz wynagrodzenie.

Kolejnym aspektem jaki należy wziąć przy określaniu możliwych zarobków jest popularność Twojej strony (bądź stron). Im więcej osób odwiedza Twój serwis, tym większe będą zarobki. Zakładając, że na każde 100 osób, które odwiedza Twoją stronę WWW, korzysta z polecenia i staje się klientem (a Ty dostajesz prowizję) to rzeczą jasną jest, że więcej zarobisz, jeśli Twoją witrynę odwiedzi 1000 osób dziennie niż 100. Po prostu zamiast 1 zamówienia, będzie ich 10.
Myślę, że jest to sprawa jasna i nie trzeba tego bardziej tłumaczyć, warto jednak zwrócić uwagę, że to ile osób Twoją witrynę odwiedzi zależy od Ciebie i Twojej pracy. Czym więcej czasu włożysz w promocję strony, tym będzie ona częściej odwiedzana przez internautów.

Z poprzedniego wniosku może nasuwać się myśl – no tak, ale dlaczego 1 zamówienie na 100, a nie 1 na 10? I właśnie jest to kolejny czynnik wpływający na to, ile można zarobić on-line – skuteczność strony.
Umieszczając w internecie pierwszą stronę, czy pierwszą jej wersję uzyskasz określony współczynnik skuteczności, tzn. że na określoną ilość odwiedzin (np. 1000) generuje ona jakąś tam ilość zamówień. Jednak nie jest tak, że nie można tego poprawić. Przecież można, a nawet powinno się testować różne rozwiązania i różne możliwości, takie jak układ strony, czy wręcz poprawiać sam tekst (copywriting), tak by Twoja sugestia była jak najbardziej owocna. Nie każda kolejna wersja jest lepsza od poprzedniej, dlatego należy starannie mierzyć wersję kilku kolejnych i powrócić do najlepszej.
W praktyce może to być tak, że przygotowujesz kilka różnych tekstów. Kolejno przez identyczny okres czasu (liczba osób, która się z nim zapoznała) zamieszczasz kolejne wersje notując ile zamówień wygenerowała każda z nich. Po sprawdzeniu każdej z nich „wrzucasz” na stronę tę najlepszą.

Testować można wiele rzeczy nie tylko sam tekst, ale i kolorystykę. Jest to zajęcie żmudne, ale przynoszące efekty. Jeden tekst może być skuteczniejszy od innego nawet kilka razy, co znaczy, że i Twoje zarobki będą kilkukrotnie większe.

Jak widzisz, już tylko po trzech podstawowych czynnikach, jakie wpływają na zarobki, trudno jest określić „ile można zarobić”, a wiedzieć musisz, że istnieje szereg innych, na których omówienie nie ma miejsca w jednym artykule. Jeśli jednak chcesz je poznać, zachęcam do czytania bloga.

Wracając do postawionego we wstępie pytania można odpowiedzieć, że w internecie można zarobić:
Z = I * S * P
gdzie
Z – zarobki
I – ilość osób odwiedzających stronę
S – skuteczność strony
P – wysokość jednej, średniej prowizji.

Przykład
Twoją stronę odwiedza 1000 osób dziennie. Generuje ona 3 klientów na każde 1000 osób, a średnia prowizja od zamówienia to pln. Ile można zarobić?
Z = 1000 * 0,1% * 5 pln * 30 dni = 150 PLN.

Zauważ, że poprawiając skuteczność strony z 0,1% na 0,5%, ilość odwiedzin, z 1000 na 3000 dziennie i zwiększając ilość dokonywanych zamówień dwukrotnie – zarobki wzrosną ze 150 pln do 4500 pln. Czy już wiesz, dlaczego tak trudno określić, ile można zarobić pracując przez internet? Wszystko to zależy od tego, ile pracy włożysz.

Reklamy

Komentarzy 7

 1. Ciekawie piszesz, szkoda, że rzadko. Pozdrawiam.

 2. Rzeczywiście szacowanie sumy, jaką można zarobić w internecie nie jest rzeczą łatwą. Zwłaszcza jeśli dodatkowo planujesz rozwijać sieć poleconych, i to z nich czerpać głównie zyski. W takim przypadku sprawdza się zwyczajne wyliczanie średniej z aktualnych zarobków i szacowanie całego dochodu miesięcznego na jej podstawie.

 3. Cześć
  Polecam Ci bardzo fajny serwis do współdzielenia plików Jest tam prawie wszystko.

  Ja już mam tam u nich konto w systemie i zasysam ile wlezie
  Możesz sobie założyć bezpłatne konto i zobaczyć a jak Ci się spodoba, to mają tam też konta o większych możliwościach. Co prawda już płatne, ale niedużo, a jak wejdziesz przez tego linka będziesz mieć jeszcze 30% taniej:

  Jeśli klikniesz w link poniżej i zarejestrujesz się to otrzymasz 30% rabatu na wszystko i zapisując się do programu partnerskiego możesz zarobić sobie pieniądze i wszystkie koszty ci się szybko wrócą i wyjdziesz na plus
  Zapraszam

 4. Bardzo dobra stronka na zarabianie pieniążków przez internet praktycznie nic nie robiąc i nie ruszając się z domu. wystarczy sie tylko zajerestrowac co trwa chwilke. Naprawde polecam stronke bo jest dobra i naprawde okazało się że to co pisze po forach jest prawdą „BEZ ŻADNYCH ŚCIEM”.

  Oto adres stronki:

  [ocenzurowano ściemę]

  Polecam i Pozdrawiam.

 5. ja tam wole pograc zeby zarobic i sie ie narobic;) troche czytania (jakies 2 godzinki) i kasa leci, zarabiam po 30 eurasa dziennie, nie nazekam:) polecam [link ocenzurowano]

 6. @ Zarabianie pieniędzy przez internet BEZ ŚCIEM – Nie wiem co pisze na forach i co dla ciebie nie jest ściemą. Dziwne, że skoro polecasz według Ciebie coś rewelacyjnego to nie masz odwagi podpisać się swoim imieniem i nazwiskiem.

  Przy okazji, jeśli zarabiasz już olbrzymie pieniądze to weź załóz sronę bądź zleć (kasę masz bo dużo zarabiasz) i tam pisz o tych swoich rewelacyjnych metodach.

  Link do strony ocenzurowałem, bo poza kilkoma frystratami, którzy tylko piszą o super sposobach na zarabianie – oczywiście spamując inne strony, blogi i wysyłając spamerskie maile – nie znam NIKOGO kto zarobiłby jakiekolwiek pieniądze.

 7. Teoretycznie jest to nieograniczona liczba pieniędzy…praktycznie trudno się obecnie wybić w branży na temat zarabiania. Bo w sumie ileż można zarabiać na pisaniu o zarabianiu 🙂 Podstawa to dobrze wypromowana, użyteczna strona dla internatów (nie koniecznie o zarabianiu, lecz niektórzy nie mogą przyjąć tego do wiadomości). Bez tego ani rusz. Zapraszam na moje bloga. Może komentarz za komentarz będzie możliwy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: